Porselen Diş Kaplamaları (Kron)

Sağlık Ağızda Başlar

Porselen Diş Kaplamaları (Kron)

Dişlerinizin bütünlüğünü geri kazanın

Porselen diş kaplaması (kron), dişin ağızda görünen kısmını kaplayan, dişin yapısını koruyan ve orijinal şeklini, boyutunu ve rengini geri getiren bir başlık gibidir.
Diş hekiminizin porselen kron uygulamasının birkaç nedeni olabilir.  Diş çürüğü sebebi ile oluşan fazla madde kaybı en yaygın olanıdır. Bu durumda dolgu tedavisi, dişte oluşan boşluğu doldurmak için yeterli olmayabilir. Kırılmış bir dişin bütünlüğünü   sağlamak için kaplama yapılır. Diş implant uygulamasının son adımı olarak da porselen diş kaplamasına (kron) ihtiyacınız olabilir.
Çorlu Sezer Diş’te porselen kronlarımız mevcut dişleriniz ve ağız yapınıza uygun şekilde tasarlanmakta. Profesyonel laboratuvarda, onaylı malzemeler ile (porselen, zirkonyum, cam seramik) tıpkı doğal dişlerinize benzeyen diş renginde kronlar hazırlanmakta.

Porselen Diş Kaplamaları (Kron) Hakkında Merak Ettikleriniz?

Bir porselen diş kronunun maliyeti nedir?
Kronun maliyeti, ağız ve diş sağlığınıza ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre değişecektir. Diş tedavinizden önce, uygun tedavi seçeneklerini, porselen kaplama çeşit ve maliyetine karar vermenize yardımcı olacağız.
Porselen kaplamam zarar görmüş, ne yapabiliriz?
Gevşemiş veya düşmüş bir kronunuz varsa, diş hekiminiz tarafından tekrar yerine yapıştırılabilir ve ilk günkü gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı durumlarda yeni bir porselen kaplama daha iyi bir çözüm olabilir. Porselen diş kaplamaları görsel ve fonksiyonel uyum sağlayacak ve uzun yıllar dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Çorlu Sezer Diş’te Porselen Kaplama Yaptırmak

Porselen Diş Kaplamaları (Kron)
Uzman diş hekimlerimiz, bizimle geçirdiğiniz zamanın rahat ve size özel olmasını sağlayacaktır. Tüm kaplamalarda onaylı ve tedaviye uygun malzemeler kullanır ve porselen kron dişe minimum hasar ile, hassas teknikler kullanılarak yerleştirilir. Diş hekiminiz tarafından yapılacak porselen diş kaplaması tedavisi için:
  • Dişinizin yüzeyi hazırlanır, çürükler giderilir ve diş yeniden şekillendirilir
  • Ağız ve diş yapınızın ölçüsü alınarak veya 3 boyutlu bir taraması yapılarak, porselen kaplamanız size en uygun şekilde oluşturulur
  • Yüksek teknoloji ve diş sağlığı açısından onaylı malzeme kullanan laboratuvarda, porselen kaplamanız hazırlanır
  • Porselen kaplama, şekillendirilmiş dişin üzerine dikkatlice yapıştırılır ve mükemmel uyum sağlanır

Diş hekimine gitmenin olumlu ve kendine güvenin arttığı bir deneyim olması gerektiğine inanıyoruz. Çorlu'daki diş kliniğimizde mutlu ve sağlıklı bir gülümsemenin verdiği hazzı, sizin de hissetmenize yardımcı oluyoruz.