Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Sağlık Ağızda Başlar

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Küçük Misafirlerimiz En Değerli Varlıklarımız!

Çocuğunuzun ilk süt dişi çıktığındaki mutluluğunuzu hatırlıyor musunuz? Yada ilk süt dişi düşüp 'diş perisi' ni beklediğiniz günleri. Bu mutlu günlerinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için çocuğunuzun ilk dişleri çıktıktan sonra diş bakımınız başlamalıdır. Sizlere bu süreçte yardımcı olmak, çocuğunuza ağız ve diş bakımının önemini anlatmak ve ilerleyen zamanlarda kontrollerini korkmadan yaptırmalarını sağlamak için Sezer Diş ailesi olarak buradayız. Dişlerinin nasıl daha güzel parlayacağını, dişlerine yuva yapmış mikropların nasıl temizlenip, yıkandığını gösterirken keyifli bir oyundaymış gibi tedavimizi tamamlayacağımızdan şüpheniz olmasın.

Diş Perisi Ne Zaman Gelir?

Çocuğunuzun ilk süt(bebek) dişi 6 yaş civarında sallanmaya başlayıp, düşecektir. Ana sınıfında veya 1.sınıftaki gülümsemesindeki değişikleri takip etmek Sezer Diş olarak bizim için büyük bir zevk olacaktır. Bu dönemde anne ve babaların gözünden kaçan süt dişlerinin arkasında yeni çıkan 1.kalıcı azı dişini fark etmenizi sağlamak tabi ki bizim görevimiz! Sizin göreviniz de tabi ki düzenli diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak! Sezer Diş olarak harika takım arkadaşı olacağımıza eminiz :)

Çocuğunuz Artık Büyüyor :)

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)
6  yaşında başlayıp yaklaşık 12 yaşına kadar sürecek olan süt (bebek) dişlerinin düşüp, kalıcı dişlerinin gelme serüvenine hoş geldiniz :) Periyodik kontrolleri aksatmadan, diş hekiminizin gözetimi altında çocuğunuzun sağlıklı ağız ve diş gelişimini takip edeceğiz. Bu karışık "dişlenme" döneminde dişlerde birçok çürük ve sorun gözlenebilir. Bu süreçte çocuğunuzun en korkusuz ve ağrısız bir şekilde sağlıklı kalıcı dişlere kavuşmasını sağlamaktan, sizinle birlikte takip etmekten mutluluk duyacağız.