Diş Beyazlatma

Sağlık Ağızda Başlar

Diş Beyazlatma

Beyaz Dişleriniz ile Fark Yaratın

Dişlerinizi doğal beyaz halde tutmak göründüğünden daha zordur. Günlük ağız ve diş hijyeni bile, dişlerimizi lekeleyebilen kahve, çay ve diğer yiyecek içecekler için yeterli gelmeyebilir. Diş hekiminin yapacağı profesyonel diş beyazlatma, dişlerinizin doğal rengini geri kazanmanın, hatta isterseniz onları doğal renginizden biraz daha beyaz hale getirmenin etkili bir yoludur.  Diş beyazlatma tedavisinden önce,  dişlerde çürük ve diş eti hastalığı olanların bu rahatsızlıkları tedavi ettirmeleri, ardından diş beyazlatma işlemini yaptırmaları tavsiye edilir. Diş beyazlatma uygulaması iki ayrı tedavi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir
Diş Hekimi tarafından profesyonel uygulama

Diş beyazlatma uygulamasında beyazlatıcı jel, diş hekimi tarafından ağız içerisinde uygulanacak olan bölgeye yerleştirilir ve akabinde UV renkli ışık o bölgeye belirli bir süre tutulur. UV ışık beyazlatma jelinin aktive edilmesini sağlar, kimyasal reaksiyon sonlandırıldığında tedavi tamamlanmış olur.

Evde tedavi
Diş hekiminin önerdiği şekil ve sürede, hasta kendisi evde uygulama yapar. Öncesinde diş hekimi kalıp ve gerekli beyazlatıcı ilaçları hazırlar ve diş etlerinin korunması, uygulama süresi gibi bilgileri hasta ile paylaşır. Herhangi bir olumsuzluk durumunda acilen diş hekimi ile görüşülmesi gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Diş lekelerinin sebebi nedir?
  • Kahve ve Çay
  • Koyu pigmentli yiyecekler
  • Sigara ve tütün kullanımı
  • Doğal yaşlanma süreci
  • Genetiğiniz
  • Kötü ağız hijyeni

Diş beyazlatma kime uygulanabilir?
Diş beyazlatma hemen hemen herkese uygulanabilir, ancak sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Hamile veya emziren kadınlara, 16 yaşın altındaki çocuklara veya diş beyazlatma maddelerine alerjik reaksiyonu olanlara  diş beyazlatma önermiyoruz. Diş hekimi ile görüşmeniz esnasında, diş beyazlatmaya uygun olup olmadığınızı belirleyeceğiz.

Sezer Diş’te Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş Beyazlatma
Diş hekiminin uygulayacağı klinik tip beyazlatma tedavisi, profesyonel ekipman ve malzemeler ile diş beyazlatmanın en etkili yöntemidir. Bu sistem, özel diş hekimliği uygulamaları aracılığıyla dişlerinizi hızlı bir şekilde beyazlatmak için beyazlatma jeli ve UV ışığın hızlandırma özelliğini birleştirir. 

Diş hekimlerimizin yaptığı tedaviler ile fark yaratın! Doğal estetiğin bir parçası olarak diş beyazlatma tedavinizi uygulayabiliriz