Invisalign Şeffaf Plak

Sağlık Ağızda Başlar

Invisalign Şeffaf Plak

Şeffaf Plak Tedavisi ile Daha Düzgün Dişler

Birçok insanın çapraşık dişleri var! Artık Diş Hekimlerinin bunun için kolay bir çözümü var, diş teline veda edebilirsiniz. Tüm yaş grupları için tercih edilen diş düzeltme sistemi olarak Invisalign'ı sunuyoruz.
Invisalign, geleneksel metal braketlerin görsel rahatsızlığından, zahmetinden, uğraşlarından kaçınmak isteyenler için uygun bir çözümdür. Son derece etkili 3 boyutlu tarama ile, sadece size özel olarak üretilen bir dizi şeffaf plak kullanılarak uygulanan, gayet başarılı bir tedavidir. Diş hekiminiz, tedaviye başlamadan bile, alacağınız sonucu 3 boyutlu olarak size gösterebilir.
Diş ve çene yapısının düzeltilmesi kadar ciddi bir tedavi, her zaman bir diş hekimi tarafından yönlendirilmeli ve denetlenmelidir. En doğru kararı verebilmeniz için bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

Invisalign Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Invisalign'ı kimler kullanabilir?
İnsanların çoğu (çocuk,genç veya yetişkin) bu tedaviden faydalanabilir. İdeal sonuç  genellikle tedavi planını takip etme yeteneğinize ve isteğinize bağlıdır. Kendinize şunu sorun: "Her gün 22 saat şeffaf plakalarımı takabilir miyim?"

Gençler Invisalign kullanabilir mi?
Invisalign, ağız ve çene problemi olan yetersiz kapanış, aşırı ısırma, aşırı diş çapraşıklığı, diş boşluğu gibi sorunları tedavi edebilir. Bunların hepsi gençler için genel sorunlardır. Bazı gençler, günde önerilen 22 saat boyunca şeffaf plakalarını takmakta zorlanırlar. Bunun ergen çocuğunuz için geçerli olacağını düşünüyorsanız, geleneksel diş telleri daha iyi bir seçim olabilir. 

Invisalign maliyeti nedir?
Invisalign, durumunuzun karmaşıklığına bağlı olarak geleneksel diş tellerine benzer bir maliyettedir. Diş hekiminiz ile yapılacak muayene ve tedavi planına bağlı olarak, birlikte karar vereceğiz.

Invisalign Nasıl Uyguluyoruz?

Invisalign Şeffaf Plak
Yüksek teknoloji ve uzmanlık gerektiren Invisalign tedavisi, diş kliniğimizde yapılacak diş hekimi ortodonti muayene randevusu ile başlatılır.
  • Sonuçlarınızı görselleştirmek ve hassas bir şekilde planlamak için 3 Boyutlu görüntüleme kullanıyoruz, sonucu baştan göreceksiniz.
  • Dişlerinizi yavaş yavaş uygun konuma getirecek özel üretim şeffaf plakları kullanmaya başlayacaksınız.
  • Her şeffaf plak seti günde 22 saat takılmalıdır, başarı size bağlı.
  • Birkaç haftada bir, yeni şeffaf plak setine geçiş yapacaksınız
  • Bizi her 6 haftada bir ziyaret edeceksiniz, ilerlemenizi adım adım resimleyeceğiz
  • Ortalama Invisalign tedavisi 12-18 ay sürer (ancak ilk sonuçları birkaç hafta içinde görmeye başlayacaksınız!)

Invisalign en sevdiğimiz tedavilerden biridir, insanların mutlu gülümsemelerini seviyoruz. Tedavinizin plana göre ilerlediğinden emin olmak için sizinle bire-bir çalışacağız ve ihtiyaç duyduğunuzda her zaman yanınızda olacağız.