Dijital Panaromik Röntgen

Sağlık Ağızda Başlar

Dijital Panaromik Röntgen

Ağız, diş ve çeneninzde neler oluyor nasıl görebiliriz?

Mükemmel bir ağız ve diş sağlığını korumanın anahtarı, potansiyel sorunların erken tespit edilmesidir. Bu nedenle Sezer Diş’te en son dijital ve panaromik röntgen teknolojilerini kullanıyoruz, ayrıca dijital sistemin kullanılması görüntü kalitesini artırmakta ve hastaların maruz kaldığı radyasyon miktarını belirgin şekilde azaltmaktadır. Dijital röntgenlerimiz, çıplak gözle veya geleneksel röntgenlerle görülemeyen şeyleri görmemizi sağlar. Dijital röntgenler dişlerdeki çürük, kemik kaybı, kök kanalındaki ve diğer diş sağlığı sorunlarının erken tespitini sağlamanın en iyi yoludur. Aynı zamanda diş hekiminizin diş tedavisine başlamadan önce hızlı ve etkin bir şekilde planlama yapmasını sağlar. 

Biliyor musunuz?

Çoğu insan, röntgeni çürükleri bulmak için kullandığımızı düşünür. Oysa ki panaromik röntgen aynı zamanda kistleri, iyi huylu veya kanserli tümörleri, gömülü dişlerin yerini, çene ve kemik yapısının belirlememe yardımcı olabilir. İmplantlarınızı doğru yerleştirememiz  için panaromik röntgen paha biçilmezdir.
Dijital röntgenler, ağız ve diş sağlığı konusunda hastalara yardım etmek için kullandığımız çok yönlü ve en yararlı tanı yöntemlerinden biridir.

Dijital ve Panaromik Röntgen Avantajları

Dijital Panaromik Röntgen
Geleneksel röntgenler, fotoğraf filmi gibi davranan bir metal parçası da dahil olmak üzere analog teknolojiyi kullanır. Geleneksel x-ışınlarını geliştirmek zaman alır ve daha yüksek dozda radyasyon gerektirir.

Sezer Diş olarak her zaman en iyi teşhis teknolojilerini kullanmaya çalışıyoruz. Ve dijital panaromik röntgenler gerçekten en iyi seçimlerden biridir. Avantajları şunları içerir:
  • Çok daha az radyasyon kullanan hassas dijital sensörler
  • Anında görüntüleme! Filmlerin gelişmesini beklemek yok
  • Geleneksel röntgenlere göre çok daha keskin dijital görüntüler,daha fazla ayrıntı
  • Dijital röntgenlerde herhangi bir toksik kimyasal/film kullanılmadığından çevre dostu bir seçimdir!
Hepsinden iyisi, dijital röntgenler gördüklerimizi size anında göstermemize izin verir. Röntgenlerinizi görebilmeniz ve soru sorabilmeniz için diş hekiminizle birlikte inceleyebilirsiniz.